لوازم دوچرخه سیگما

نکاتی برای خرید مناسب‌ترین دوچرخه

در دنیای مدرن امروز همه چیز تخصصی تر شده است وصنایع با توجه به نیاز کاربران تولیدات خود را دسته بندی می کنند .در صنایع دوچرخه سازی هم هر ساله محصولات متنوع تر شده اند و کاربرد آها تخصصی تر شده است تا پاسخ گوی نیازهای تخصصی مصرف کنندگان باشد. قبل از خرید دوچرخه بهتر است با انواع مختلف دوچرخه و کاربردهای آنها آشنا شوید تا مستقیم سراغ کلاس دوچرخه ای بروید که نیازهای شما را برآورده می کند. در واقع گران بودن یک دوچرخه دلیلی بر بهتر بودن آن دوچرخه برای شما نیست , بلکه خرید دوچرخه باید بر اساس کاربرد و نیازهای مصرف کننده باشد.فاکتورهای مختلفی در خرید دوچرخه باید مد نظر قرار گیرد.

 فاکتور اول در انتخاب دوچرخه مناسب, بودجه ای است که میخواهید بابت خرید دوچرخه هزینه کنید.گفتن این جمله که من یک دوچرخه در حدود یک میلیون تومان میخواهم شاید چندان تخصصی نباشد . بلکه بهتر است با توجه به نیاز شخصی تعریف بهتری از دلیل خرید دوچرخه داشته باشید.به عنوان مثال , بهتر است بگویید که من یک دوچرخه جهت رفت و آمد به محل کار در حدود یک میلیون تومان میخواهم و یا دوچرخه ای جهت سفرهای نیم روزه آخر هفته با بودجه یک میلیون تومان میخواهم . در این صورت راحت تر می توانید خرید دوچرخه مناسب خود را انجام دهید و فروشندگان نیز بهتر می توانند شما را در خرید دوچرخه راهنمایی کنند.دوچرخه ها در کلاس های مختلف تولید می شوند که بهتر است با کاربرد آنها آشنا شوید.دوچرخه های شهری , کراس کانتری , اندرو , تریل و … نمونه هایی از انواع دوچرخه ها هستند.

فاکتور بعدی در انتخاب دوچرخه کارآیی دوچرخه و استفاده بهینه دوچرخه برای شما است . به عنوان مثال اگر شما دوچرخه را برای سفرهای کوتاه شهری میخواهید که در مسیرهایی تردد می کنید که سربالایی و سرپایینی زیادی هم ندارد شایددوچرخه ای با سیستم 24 دنده و ترمز وی بریک هم برای شما کفایت کند و نیازی به خرید دوچرخه 30 سرعته و ترمز هیدرولیک نداشته باشید.یا کسی که دوچرخه دانهیل برای رفت و آمد به محل کار خریداری می کند , بودجه اضافی متحمل شده است که پاسخ گوی نیازهایش هم نیست. بنابراین بهتر است ابتدا تعریف مناسبی از نیازهای خود داشته باشید.

یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهایی که دراتخاب دوچرخه تعیین کننده است نام کمپانی بر روی دوچرخه است.بسیاری از دوچرخه های موجود دربازار ایران , مانند ویوا و ترینکس از برندهای چینی و تولید کشور چین با قطعات مالزی و تایوان هستند. با توجه به بدبینی ایرانیان به محصولات چینی این موضوع ممکن است دافعه ایجاد کند ولی در نظر داشته باشید که شما چقدر میخواهید هزینه کنید . برندهای چینی امکانات بیشتر با هزینه کمتر در اختیار شما میگذارند که ممکن است نیازهای شما را برآورده کند. ولی اگر تمایل دارید دوچرخه ای با استانداردهای بالاتر تهیه کنید باید سراغ برندهای مطرح بروید.از مزیت های خرید دوچرخه برند شناخته شده , استانداردهای بالای طراحی ,نوآوری , دست ساز بودن دوچرخه ها و خدمات گارانتی معتبر است .از برندهای معتبر دوچرخه در بازار ایران می توان به جاینت که بزرگترین شرکت تولید کننده دوچرخه در دنیاست اشاره کرد.از برندهای معتبر دیگر دوچرخه می توان به اسکات , مریدا , کنندیل , سانتاکروز , اسپشلایزد , ژیتان , رالی , CUBE و KTM  اشاره کرد.  در هر صورت در خرید دوچرخه , هر یک از برندها قابل اعتماد هستند.

نکته بعدی در خرید دوچرخه توجه به برند لوازم جانبی و قطعات دوچرخه است .به عنوان مثال قطعات شیمانو در کلاسها و کارآیی متفاوت تولید می شود که قیمت آنها متفاوت است .در مورد لوازم دوچرخه مانند توپ تنه و توپی ها و طوقه ها نیز که زیاد به چشم نمی آیند اطلاعات کسب کنید و سعی کنید دوچرخه ای خریداری کنید که قطعات آن از برندهای معتبر باشد.